Çember Makinası Tamiri Arızaları

Çember Makinası Tamiri Arızaları

Çember makinası tamiri arızaları bakım gibi. İhtiyaç duyduğunuz tüm bilgi ve içerik bu sayfada bulabileceksiniz. Çember makinesi tamiri Ankara da İzmir de Konya da Türkiye’nin neresinde olursanız olun bağlantıları tıklayarak gerekli tamir işini servis ücreti ödemeden yapabilirsiniz. Çember makinası yedek parça orijinal olup tüm yedek parçaları bizden alabilirsiniz. Ayrıca tamir ve bakım vidolarına linkini verdiğim. https://www.youtube.com/@acunambalajambalajcemberma4805/videos  YouTube sayfamızdan izleyebilirsiniz. İhtiyaç duymanız halinde WhatsApp bağlantıyı tıklayıp üzerinden canlı destek alabilirsiniz.

Çember Makinası Arıza nedenleri?

  • Çember Makinesi haftalık temizlik bakım yapılmadığında.
  • Çember makinesi kalitesiz çember kullanıldığında.
  • Çember Makinesi parçaların eskimesinden dolayı.

Çember Makinası Bakım

Çember şerit makineleri genel olarak toz yağ gibi maddeler birikmesi halinde arıza verecektir. Bu yüzden haftada en az 2 kere hava var ise hava ile yoksa fırça yardımı ile silindir, bıçaklar ve kanalların temizlenmesi gerekmektedir. Çember makinesine bakım yapmak isterken en çok yapılan hata dişli ve silindir ve balatalara yağ sürülmesidir. Yağ sürüldüğünde şerit yapısı plastik olduğu için silindirlerde kayma olacaktır. Bu yüzden makine yağını tek kullanacağınız alanlar üst kapak ve bıçaklar olması gerekmektedir. Sadece ayda 1 kere yağlamanızda fayda vardır. Rezistans temizliğini haftada 2 kez yaparsanız çember makinenizde kopma olmayacaktır.

Çember Makinesi Kalitesiz Çember Kullanımı

Çember makinesinde kalitesiz çember takıldığında başlıca sorunların. En başında çember kopma yapışmama gibi sorunlarla karşılaşırsınız birde çember attığınız ürünü çok sıkı yapmanız gerekiyorsa kesinlikle tutmayacaktır. Bu çember makinesi arıza olduğu anlamına gelmez aslında çember makinesi işini yapmak istiyor ama çemberin içindeki kalsit gibi yapışamasındı engelleyen madde den dolayı çember kopar. Kaliteli orijinal çember kullandığınızda kopma işleminin ortadan kalkacağını göreceksiniz. Şerit çember makinesine en büyük zararı kalitesiz çember vermektedir. Şerit çember makinesinin çabuk kör olmasını sağlar. Normal şartlarda bir bıçak 2-3 yıl çalışması gerekiyor. Ancak kalitesiz kilo satılan çemberlerde bu süre 6 aya kadar düşüyor.

Çember Makinesi Parçaların Eskimesi (aşınması).

Çember Makinesinin içinde dişli bıçak rezistans silindir gibi malzemeler vardır. Bunlar yoğun kullanımda aşınacağı için zamanla makinenizde arıza oluşmaktadır. Bunlar doğal arızalardır. Ankara da olsanız İzmir dede olsanız. Tamiri çok basittir. Bizimle iletişime geçip görüntülü konuşma ile arızalı parçaları tespit edebiliriz. Size gerekli malzemeyi gönderip ve nasıl takılacağın vidolarını atıyoruz. Bu şekille çember makinesi servis çağırmadan servis ücreti ödemeden kendiniz değişim yapabiliyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Main Menu