20 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Çember Makinası Fiyatları ?

Otomatik, yarı otomatik, şarjlı, havalı, manuel çember makinaları fiyatları çember makinalarının ölçülerine göre değişir çember makinalarında kaliteli olması önemli olsa da firmanıza en uygun çember makinası seçerken fiyatına göre alım yapmak yerine firmanızın üretim hızına uygun makine seçmek fiyat acısından uygun olacağı gibi üretim yaparken sorunlarla karşılaşmanıza arıza ve servis sorunlar ile karşılaşmanıza engel olacaktır. Firmanıza uygun çember makinası seçerken ücretsiz danışmalık yapıp sektörde 9 yıllık deneyimimizi Acun ambalaj olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Çember Makinası Fiyatlarının Değişmesinde 4 Neden

1-Üretim ülkesine göre

2-Kalitesine göre

3-Hızına göre

4-Teknolojisine göre

Çember Makinası Nedir?

Çember makinası ürünlerinizin üretim sonrasında sevk ederken dağılmaması için kullanılır. Koli bandı  toz ve nemden etkilendiği için çemberler maliyet açısından ekonomik ve kaliteli olduğundan paketlenmiş veya paketlenmemiş ürünlerin hasar görmeden sevk edilmesini sağlar Ağır ürünler paletli paletsiz ürünleri bir arada tutmak için kullanılır. Çember makinasını tercih eden sektörler koli, kutu, tekstil, otomotiv, inşaat, yayın evleri, mobilya, gıda, aydınlatma, ayakkabı, gibi genel olarak üretim yapan tüm sektörlerde kullanılır.

Genel olarak 2 farklı çember vardır plastik çember çeşitleri çok olsa da çelik çember içinde çember makinası kullanılır.

Çember Makinası Çeşitleri Nelerdir ?

Çember makinası Çeşitleri (modelleri) plastik çember makinaları ve çelik çemberleme makinaları olarak değişir. Çember makineleri Sektörel olarak değişim göstermekle beraber paketlenecek ürünlerin ağırlığına göre ve çember makinasının hızına göre çember makinası modelleri değişir.

Plastik Çember Makinası Çeşitleri

1-full otomatik çember makinası

2-Otomatik çember makinası

3-Yarı otomatik çember makinası

4-Akülü (şarjlı) çember makinası

5-Havalı çember makinası

6-Manuel çember gerdirme makinaları

Çelik Çember Makinası Çeşitleri

1-Havalı çelik çember makinası

2-Kenetlemeli çelik çember makinası

3-Manuel çelik çember makinası

Otomatik Çember Makinası: Seri üretim yapan firmalar için uygundur full otomatik çember makineleri konveyör kontrol etme özelliği vardır. Ortalama dk 45 ve 60 ad çember atma özeliği ile koli paketlemede fark yaratır. Plastik çembere dokunmadan  ayak pedalı, düğme, kullanarak çember atabilir istenildiğinde fotosel ile de çalışır.

Yarı Otomatik Çember Makinası: Masa tipi olup fiyat olarak otomatik makinelerle karşılaştırıldığında en çok tercih edilen çember makinesi modelidir. Plastik çemberi ısıtarak yapıştırır.  Sıkılık ayarlama sistemi ile ürünlerinizin gevşek ve sıkı olmasını ayar yapabilirsiniz. Ortalama 1.5 saniyede çember atma işlemi biter.

Akülü Çember Makinası: Akülü şarjlı çember makineleri genel olarak palet bağlamada kullanılır. Polyester çember ile çalışır titreşimle plastik çemberin 2 ucunu birbirine yapıştırma yapar toka kullanılmaz. Akülü çember makinası paletinizi istediğiniz sıkılıkta bağlar.

Havalı Çember Makinası: Havalı çember makinaları plastik çember çelik çemberler için modelleri vardır genel kullanım alanları ağır paletli tonajlı ürünler için kullanılır elektirik bağlantısı gerekmeden hava ile çalışır plastik çemberi titreşimle eritip sıkıp yapıştırma yapar. Çelik çember için havalı çember makinaları mevcuttur.

Manuel Çember Makinası: Manuel çember makinaları toka ile çalışır tel toka bukle toka sac toka ile çalışan modelleri mevcuttur. Ekonomik çember makinası modelidir. manuel gerdirme yaparak  istediğiniz sıkılıkta çemberleme işlemi yapabilirsiniz çelik çember ve tüm plastik çemberler için modelleri mevcuttur.

Çember makinası nasıl çalışır ?

Plastik çember makinası,  otomatik çember makinaları, akülü çember makinaları, havalı çember makinaları genel olarak plastik çemberin çember makinası ile paketlenecek ürünlere sıkma işlemi bittiğinde ısı ile plastik çemberi eriterek çemberin 2 ucu birbirine yapışmasına çemberleme işlemi denir. Manuel çember gerdirme aparatı ise paketlenecek ürünün toka ile çember uçlarını bir araya getirerek paketlemede kullanılır. Genel olarak manuel çember makinası koli çember makinası olarak kullanılır ancak  ağır ürünlerde ve paletler için uygundur.

2. El Çember Makinası

2. el çember makinası fiyatları ürünün üretim ülkesine göre değişir. Tüm çember makinelerinin 2 eli mevcut olup yetkili servisten alınmasına özen gösterilmeli çember makinası sahibinden alırken üretimi bitmiş makineleri aldığınızda yedek parça ve serviste sorunlarla karşılaşırsınız 2 el çember makinası almadan önce acun ambalaj firmamıza ücretsiz danışarak alacağınız makineler hakkında bilgi alabilirsiniz.

 2. El Çember Makinası Alırken 6 Kural

1.Üretim ülkesi

2.Üretim yılı

3.Üretimde olması

4.Temiz kullanıldığı

5.Kronik sorunu olmamasına

6.Yetkili servisten alınmasına