Pratik Çözüm: Havalı Çember Makinası

Pratik Çözüm: Havalı Çember Makinası

Pratik Ambalaj Çözümü: Havalı Çember Makinası

Pratik Ambalaj Çözümü: Havalı Çember Makinası ; Ambalaj ve paketleme sistemleri artık çok daha kaliteli ve güvenli bir nakliyata izin verecek üst düzey tekniklere sahip. Geçmişte espri konusu olarak filmlere bile konu olan, nakliye esnasında tüm eşyaların paramparça olması durumu, yeni ambalajlama cihaz ve aparatları ile ortadan kalkmış gibi görünüyor.

Özellikle beyaz eşya gibi pahalı ve hassas malzemelerin taşınması ve nakliyesinde paketleme çok önemli bir yer kaplamaktadır. Palet üzerine konulan elektronik eşyanın darbe koruyucu kutu ve ambalajlanması işleminden sonra tüm bunları bir arada tutacak ve dağılıp, kırılmasını engelleyecek bir tekniğe ihtiyaç duyulmaktadır. Bu teknik havalı çember makinası ile pratik bir hal almaktadır. Paletin altından geçirilen ambalaj ipinin, sıkıştırılması ve bağlanması işlemlerini yapan bu alet hem pratik, hem güvenilir, hem de sağlam bir iş çıkarmaktadır.

 

Havalı Çember Makinası Nasıl Çalışır?


Öncelikle palet üzerine ambalajlanacak alet ekipman ya da kutu, gerekli darbe engelleyici köpük, strafor ya da hava naylonu ile dikkatli bir şekilde sarılarak, ambalaj ipleri palet altında geçirilir. İpin uç bölümleri biri diğerinin özerine gelecek şekilde birleştirilir ve havalı çember makinası ağzına yerleştirilir. Makine üzerindeki tuş marifeti ile ip istenilen sıkılıkta gerdirilerek ambalaj sabitlenir. Sonrasında ambalaj ipinin bağlanması için ısıtılarak yapıştırılır. Son olarak fazlalık bölgesinde koparak, makinanın iple olan bağlantısına son verilir. Ambalajlama işlemi çok kısa bir zaman aralığında pratik ve kolay bir şekilde tamamlanmış olur. 9- 19mm arası tüm ambalaj ipi (çember) için uyumluluk sağlar. 1600 Newton’a kadar gerginlik sağlamaktadır.
 

Havalı Çember Makinası Avantajları ve Kullanım Alanları Nelerdir?

 

Öncelikle havalı çember makinası şirketlerin zamandan tasarruf etmesini sağlar, aynı zamanda pratik ve her tip kullanıcın uygulama yapabileceği basit bir yapısı vardır. Sadece nakliyat işleri yapan firmaların değil, her insanın ihtiyaç duyabileceği bir alettir. En çok kullanımı nakliyat sektöründe gibi görünse de, paketleme tesisleri, beyaz eşya tedarikçileri ve sebze meyve halleri gibi daha birçok değişik iş kolunun ihtiyaç duyduğu ve kullandığı önemli bir yardımcıdır. Acun Ambalaj olarak pratik ve hayatı kolaylaştıran makinaları size ulaştırmaya devam edeceğiz.