Acun Ambalaj Çember Makinaları

Acun Ambalaj Çember Makinaları

Acun Ambalaj Çember Makinaları

Çeşitli malzemeler için gerekli nakliye yöntemi olan çember makinası, taşınması gereken tüm yükleri sabitleme görevi görüyor. Tüm ürünlerin düzenli şekilde paketlenmesi için sektörler tarafından oldukça önem taşıyor. Çember makineleri sayesinde ürünler hangi ebatlarda olursa olsun en basit şekilde çemberleyebiliyor.

Bu makineler vasıtası ile çerçevelenmesi gereken malzemenin eni ve boyuna göre, çember makinesinin ölçüleri değişiklik gösteriyor. Çember makineleri ile yapılan işlemlerin avantajı ise, hem işlemlerin kolayca yapılması hemde vakitten tasarruf edilmesidir. 

Çember Makine Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Bu makinelerin normal olanlarının dışında iki çeşidi daha bulunuyor. Bunlar şarjlı çember makinası ve havalı çember makinesidir. Şarjlı çember makinesi, hortum veya kablo gibi bağlantı bulunmadan içeride ve dışarıda bağımsız bir kullanım sağlıyor. Kolayca değiştirilebilir bataryası bulunuyor. Kesme, kaynatma ve gerdirme işleri bunda da bir arada yapılıyor. Gerdirme kuvveti ile kaynatma süresini otomatik olarak ayarlayabiliyor. Havalı çember makinesi ise kompresör desteği ile çalışıyor. Bu makineye hava hortumu bağlandıktan sonra kompresörden gelen 6-8 bar basıncı enerjiye dönüştürülerek çemberin birbiriyle birleşmesi sağlanıyor. Çoğunlukla ağır malzemeler için ve palet bağlamada toka masrafı olmadan kullanılır. Arıza riski oldukça düşüktür ve verimliliği üst düzeydedir. Çoğunlukla matbaa, sanayi ve tekstil gibi fabrikalarda kullanılır. Eğer fabrikanızda en kaliteli çember makinelerinden yüksek performans sağlamak istiyorsanız acunambalaj.com sizin için doğru adrestir.